Americká společnost zaměstnancům implantuje mikročipy za účelem zvýšení efektivity

 

   Three Square Market (32M) sídlící ve Wisconcinu jako první americká společnost začne implantovat mikročipy svým zaměstnancům. Z oficiální tiskové zprávy plyne, že jen příští týden tuto proceduru podstoupí více než 50 z nich – samozřejmě dobrovolně.

   RFID čipy budou umístěny do oblasti mezi palcem a ukazováčkem a svým nositelům umožní rychle provádět řadu každodenních úkonů.

   „Předpokládáme, že technologie RFID bude řídit vše – nákupy v našem podnikovém obchodě, otevírání dveří, používání kopírek, přihlašování do kancelářských počítačů, odblokovávání telefonů, sdílení vizitek či ukládání lékařských a zdravotních informací. A půjde ji používat k placení na jiných RFID terminálech,“ konstatoval CEO 32M Todd Westby.

   Zaměstnanci na tuto novinku prý reagovali se směsí neochoty a vzrušení, ale více než polovina z nich se nakonec rozhodla ji vyzkoušet. Čipy prý neobsahují žádný GPS modul a jsou chráněny proti hackingu.

   „Pravděpodobnost, že se do nich nabouráte, je téměř nulová, protože nejsou připojeny k internetu. V podstatě jediným způsobem, jak se k nim dostat, je vyříznout je z ruky,“ uvedl Wetsby v rozhovoru pro ABC News a dodal, že dotyčné čipy dostanou i jeho žena a děti.

   Náklady na jednu implantaci činí 300 USD. Pokud si to „očipovaní“ jedinci později rozmyslí, mohou si dotyčné zařízení nechat vyjmout.Více na: https://vtm.zive.cz/bleskovky/americka-firma-svym-zamestnancum-bude-implantovat-mikrocipy/sc-871-a-188734/default.aspx

Zdroj:  http://tadesco.cz/americka-spolecnost-zamestnancum-implantuje-mikrocipy-za-ucelem-zvyseni-efektivity/

Print Friendly, PDF & Email