Pán prstenů

DĚKUJI LUKÁŠI ZA SDĚLENÍ PJK

   Nadešel čas použít a položit do nového kontextu známou zfilmovanou trilogii Pána Prstenů. Skvělý je Pán Prstenů, když si celý jeho příběh a děj přirovnáte k aktuální misi Boží rodiny. Mé dítky, v rámci rozšíření vědomí o velikosti a dosahu naší aktuální mise, abyste lépe pochopili velikost toho, čeho jste součástí, může být pro vás žádoucí a obohacující pustit si tuto trilogii při zapracování těchto paralel do podvědomí.

FRODO – je jako Jana ve vztahu k jejímu poslání. Reprezentuje úkol samotný, misi. Má hlavní klíčovou roli – poslání v relativním čase i těle pro ten čas, na jejích bedrech leží celá odpovědnost a právě ona je nejvíce zkoušena.

   Kolem ní se formuje tým, který se tvoří v pravý čas, který jí pomáhá, povzbuzuje ji i chrání. Toť SPOLEČENSTVO PRSTENU – užší tým BR. V jeho samotném středu je PJK, moudrý, rozumný Král – v trilogii jej reprezentuje ARAGORN, který udává směr všemu a všem.

ARWEN je Jana ve svém absolutním stavu (i když v Pánu prstenů jakoby volí smrtelný život – princip je tam trochu naopak)
LEGOLAS – zastupuje prvky kolektivního vědomí archandělů v týmu BR.

GANDALF – to jsou zástupci z rodiny Kaminari a Germain v týmu BR, kteří mají zvláštní schopnosti a jsou ochotni se obětovat pro celek – pro tým BR a vzít na sebe různá úskalí a utrpení. I životy, jaké vedou, žijí a zobrazují zde v tělech, tomu plně odpovídají.

BOROMIR (A FARAMIR) zobrazují útoky a pokušení Pseudotvůrců do jádra BR.

GALADRIEL – podobným způsobem zobrazuje, že ani archandělé v tělech nejsou od útoků a pokušení ochráněni a i oni jim musí čelit.

GLUM=SMÍGL – podobně jako FRODO zobrazuje princip – zobrazuje vnitřní duchovní boj, rozpolcenost a pochybnost (osten Satanův) ohledně pravdivosti, ryzosti a smyslu poslání mise BR.

SARUMAN A SAURON – reprezentují Pseudotvůrce, negativní stav a jejich lstivé praktiky. Saruman se např. chvíli chová a nějakou chvíli se zdá, že je s Gandalfem zajedno, že je z rodiny Kaminari, že nejde proti misi…ale není. Dokonce Gandalfa chvíli ovládá a Gandalf se mu podřizuje jako vyšší autoritě.(pozn. Jednou ze schopností Kaminari je řídit energie bouří. Saruman tuto schopnost zneužije proti Gandalfovi a společenstvu prstenu s cílem je ochromit na jejich cestě a zničit jejich cestu= nejvyšší zrada, podraz)….Nepřipomíná vám to něco vzhledem k minulé – současné situaci Siri xThora?

SKŘETI – to jsou všichni poskoci Pseudotvůrců

   Zkuste se tedy nyní s tímto vědomím podívat na trilogii Pána Prstenů. Neubráníte se různým emocím, možná i slzám, ale hlavně…pochopíte velikost toho, čeho jste se stali součástí. Ti, kteří nebyli přímo personifikováni, jsou ostatní členové BR (Společenstva Prstenu) a ani bez nich by to nešlo.

   S láskou Váš moudrý, rozvážný král i absolutní trenér PJK.

Zdroj:  Jana Kyslíková – Google+

Print Friendly, PDF & Email